niedziela, 25 września 2011

Recenzja miniatury LonelyAngelTears "Because I love you" by Sil

Because I love You – LonelyAngelTears

Miniatura opowiada historię młodej kobiety o imieniu Laura. Bohaterka jest ukazana dość tajemniczo, bowiem wiadomo o niej zaledwie kilka faktów. Pewne jest jednak to, że znalazła się na życiowym zakręcie, który zdaje się być ostatnim na jej drodze. Pogrążona w cierpieniu odcina się od swoich bliskich, chcąc w ten sposób umniejszyć im bólu. Wyjeżdża do innego miasta, zaczyna nową pracę w sklepie muzycznym i spaceruje. Jej piesze wędrówki przyciągają spojrzenie młodego mężczyzny, który dzięki swojemu aparatowi uwiecznia łzę spływającą po jej policzku…

Treść bez wątpienia zasługuje na pochwałę, gdyż fabuła jest dojrzałą historią kobiety zmagającej się z czasem, którego niewiele jej pozostało.
Na uwagę zasługują opisy, użyte epitety, a także porównania. Dzięki temu całość nabrała plastyczności, a także przyjemnego dla oka wyrazu. 
 

Niestety nie wszystko jest tak jak być powinno. Zdarzają się liczne powtórzenia, które niejednokrotnie mnie raziły. Ten aspekt znacznie umniejsza jakości tekstu, a przecież wystarczy sięgnąć do słownika wyrazów bliskoznacznych i sprawa załatwiona.
Następnie przeszkadzała mi długość poszczególnych zdań. Jedne były zdecydowanie za długie, zaś inne ograniczały się zaledwie do zdań pojedynczych. Interpunkcja również wymaga korekty, choć tutaj można polemizować, gdyż w pewnym stopniu zależy ona od autora.

Tekst jest napisany w sposób poprawny, choć znajdzie się w nim kilka defektów. Niemniej jest ciekawy i poruszający. To trudne, aby w miniaturze zawrzeć tyle cierpienia i smutku, jednak autorka poradziła sobie z tym świetnie. Dla mnie to zdecydowany plus, gdyż cenię sobie utwory wzbudzające w czytelniku emocje, a nie tylko zapewniające pustą akcję.

W skali od 0 do 6 miniaturę oceniam na 4+. Jest to pozytywna ocena, jednak spoczywanie na laurach nie wchodzi w grę. Mam nadzieję, że moje wskazówki przydadzą się w dalszym tworzeniu.~ Sil

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz