niedziela, 25 września 2011

Recenzja opowiadania Honney "Córka Grabarza" by DevourerOfHearts

RECENZJA

Autor - Paulishia Talley / Honney_
Tytuł - Córka Grabarza
Czas akcji - nieznany
Główny bohater - Anny (nazwisko nie zostało podane)
Beta - aneos


Opowiadanie pt.: „Córka Grabarza” opowiada o dziewczynie, która dostaje od ojca tajemniczy medalion o niezwykłej mocy. Kiedy amulet zostaje jej odebrany ona, aby go odzyskać musi pomóc zagubionej duszy, która błąka się po cmentarzu. Anny musi uważać, bo ci, których dotychczas uważała za bliskich okazują się jej naturalnymi wrogami.

Recenzja miniatury LonelyAngelTears "Because I love you" by Sil

Because I love You – LonelyAngelTears

Miniatura opowiada historię młodej kobiety o imieniu Laura. Bohaterka jest ukazana dość tajemniczo, bowiem wiadomo o niej zaledwie kilka faktów. Pewne jest jednak to, że znalazła się na życiowym zakręcie, który zdaje się być ostatnim na jej drodze. Pogrążona w cierpieniu odcina się od swoich bliskich, chcąc w ten sposób umniejszyć im bólu. Wyjeżdża do innego miasta, zaczyna nową pracę w sklepie muzycznym i spaceruje. Jej piesze wędrówki przyciągają spojrzenie młodego mężczyzny, który dzięki swojemu aparatowi uwiecznia łzę spływającą po jej policzku…

Treść bez wątpienia zasługuje na pochwałę, gdyż fabuła jest dojrzałą historią kobiety zmagającej się z czasem, którego niewiele jej pozostało.
Na uwagę zasługują opisy, użyte epitety, a także porównania. Dzięki temu całość nabrała plastyczności, a także przyjemnego dla oka wyrazu. 

Recenzja opowiadania Souleye "Rysunek w sercu" by NoemiVain


Recenzja opowiadania "Rysunek w sercu"


      Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, być może tak samo długo jak do przeczytania całości opowiadania. Na "Rysunek w sercu" trafiłam już kilka miesięcy temu, kiedy pojawiały się jedne z pierwszych rozdziałów, jednak nie pałałam zbytnim entuzjazmem. Stwierdziłam, że natknęłam się na kolejny romans z wampirem w roli głównej i nawet nie zaczęłam czytać. Na szczęście jednak, po namowach koleżanki, sięgnęłam po tę pozycję. Naprawdę szkoda byłoby przeoczyć to opowiadanie, które moim zdaniem jest jednym z lepszych autorskich utworów zamieszczonych na portalu chomikuj. Jednak po kolei.

piątek, 9 września 2011

Recenzja opowiadania Vivienne_Davila "Pozytywka" by NoemiVain


         Zastanawiając się, czy sięgnąć po daną pozycję, często dajemy zwieść się pozorom. Pozwalamy, żeby dziwne przekonania odepchnęły nas od naprawdę fascynującej powieści lub też decydujemy się przeczytać 'chłam', mający ciekawy opis lub okładkę.
 
Do "Pozytywki" podchodziłam dość sceptycznie, wydawała mi się kolejnym romansem dla nastolatków, gdzie wszystko skończy się typowym happy endem. Nie wiem czemu
tak było, bo prolog nie dawał podstaw do podobnych wniosków. Na szczęście treść zweryfikowała moje obawy, wciągając mnie bez reszty w świat Eweliny Bartczak.

czwartek, 8 września 2011

Recenzja opowiadania Lonney "Początek końca" by NoemiVain

'Początek końca' bez wątpienia wpisuje się w popularny ostatnio nurt opowiadań o wampirach. Na szczęście mamy tutaj do czynienia z pewnym powiewem świeżości w przedstawieniu krwiopijców i ich świata. Czytając tę historię, nie uświadczymy odświeżanego często motywu nastoletniej śmiertelniczki zakochanej w złym wampirze, który dla niej zmienia się w łagodną niczym owieczka istotę.