środa, 30 maja 2012

Recenzja "Innego Świata" autorstwa Rose 1890 by Ronnica
Inny Świat
Rose 1890
Recenzja by Verr.
           
            Co czuje dziewczyna zagubiona wśród własnych myśli? Co się z nami dzieje, gdy nie potrafimy pogodzić się z otaczającą nas rzeczywistością?
            Nasza główna bohaterka to niewątpliwie nastolatka. Jej problemy emocjonalne, uczucie odosobnienia i wrażenie bycia obserwowaną składają się na szereg niepowodzeń. Kłopoty w szkole, problemy z nawiązywaniem znajomości, brak porozumienia z rodzicami. Wydaje się to rzeczą normalną wśród dojrzewających nastolatków, ale nie wszystko jest takie, jakie wygląda na pierwszy rzut oka.
            Cała historia jest wciągająca, ma w sobie niejaki potencjał, z dużą dozą pomocy może być rozwinięta w dłuższe opowiadanie. Bohaterka nie jest postacią płaską, ma swoje indywidualne cechy, które odróżniają ją od innych ludzi w jej wieku, choć momentami bywa naiwną osóbką, zbyt łatwowierną.
            Niestety, chociaż miniatura spodobała mi się, wyłapałam sporo, dość znaczących, błędów. Pierwszym problemem jest zaburzenie czasu. Autorka pisze w dwóch czasach jednocześnie, nie zdając sobie z tego sprawy, co jest problemem wielu początkujących pisarzy. Aby opowiadanie było dobre, należy czytać je wielokrotnie, za każdym razem sprawdzać i poprawiać błędy, nawet te najmniej istotne. Kolejno, zarzucić mogę błędy interpunkcyjne, które na szczęście nie rzucają się w oczy przeciętnemu czytelnikowi. Najważniejsze są jednak błędy stylistyczne, których można uniknąć, jeżeli będzie się dokładnie analizować tekst, albo znajdzie się porządną betę, ale to już indywidualna sprawa autora.
            Recenzja jest zdecydowanie pozytywna. Wszystkie te błędy nie niszczą ogólnego przekazu fabuły, choć go zakłócają. Warto przeczytać Inny Świat, zagłębić się w świat zagubionej nastolatki, która w końcu odnajduje sens swojego życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz