czwartek, 31 maja 2012

Recenzja opowiadania "Mesrina" autorstwa Seluńka by Ronnica

Mesrina
Autor: Seluniek
Recenzja by Verr.

Piłkarz i pracownica branży muzycznej w gorącej atmosferze tętniącej życiem Hiszpanii. – Tak jednym zdaniem można by opisać fabułę opowiadania, jednak nie wolno nam zapomnieć, ze to dopiero początek.
Młoda pasjonatka muzyki, pracująca dla znanego (tym, którzy muzyką się interesują) Marcina Ziółkowskiego, szefa Alter Artu, wyrusza, za sprawą wspomnianego już szefa, do parnego Madrytu w poszukiwaniu nowych rozwiązań dla firmy, ale nie tylko. Hiszpańskie miasto ma dla niej wiele niespodzianek, a Karina ma szansę na uleczenie się z nieszczęśliwej miłości.

środa, 30 maja 2012

Recenzja "Innego Świata" autorstwa Rose 1890 by Ronnica
Inny Świat
Rose 1890
Recenzja by Verr.
           
            Co czuje dziewczyna zagubiona wśród własnych myśli? Co się z nami dzieje, gdy nie potrafimy pogodzić się z otaczającą nas rzeczywistością?
            Nasza główna bohaterka to niewątpliwie nastolatka. Jej problemy emocjonalne, uczucie odosobnienia i wrażenie bycia obserwowaną składają się na szereg niepowodzeń. Kłopoty w szkole, problemy z nawiązywaniem znajomości, brak porozumienia z rodzicami. Wydaje się to rzeczą normalną wśród dojrzewających nastolatków, ale nie wszystko jest takie, jakie wygląda na pierwszy rzut oka.

wtorek, 29 maja 2012

Recenzja miniatury "Klif Zguby" autorstwa LonelyAngelTears by NoemiVain


 Recenzja 'Klif zguby' autorstwa LonelyAngelTears

          Ta miniatura opowiada poruszającą historię młodej dziewczyny, Moniki, która nie ma łatwego życia. Problemy z nauką, samotność, zbyt zajęci pracą rodzice, obowiązki względem młodszego rodzeństwa - to tylko niektóre z trudności, z jakimi musi się borykać bohaterka. Wśród wszystkich tych chmur jedynym promykiem Słońca wydaje się młodszy brat, Mateuszek., kochający swoją siostrę ponad życie. Ale czy miłość chłopca jest w stanie ukoić cierpienia wywołane narastającymi zmartwieniami? Czy kolejne niepowodzenia zdołają doprowadzić do zguby młodej kobiety, a może jednak wszystko da się jeszcze naprawić?
          Treść opowiadania zasługuje na słowa pochwały, utwór nie jest kolejną cukierkową opowieścią o wspaniałym życiu wyjątkowych nastolatków. Przedstawia realne problemy, człowieka 'z krwi i kości', którego każdego dnia możemy spotkać obok.

poniedziałek, 28 maja 2012

Powoli powracamy

Dawno się nie odzywaliśmy, co było spowodowane nawałem nauki w szkole, na studiach itp. Teraz zbliża się koniec roku i powracamy :) Już niedługo znów ruszymy z recenzowaniem :)
Jak tylko nadrobimy braki na blogu zabieramy się za kolejne recenzje :)  W najbliższych dniach blog jak i chomik ruszają ponownie :) Czekamy na kolejne zgłoszenia, a jak na razie zabieram się za wstawianie recenzji, które jeszcze na blogu się nie znalazły :)

Pozdrawiamy Kasia(Nakumi) i cała ekipa recenzowni.pl