niedziela, 28 października 2012

Recenzja opowiadania "El desprecio y amor" autorstwa BlackFalcon by NakumiRecenzja "El desprecio y amor" autorstwa BlackFalcon
Telenowela o zdradzie, pogardzie i miłości. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze nie ma miejsca na sentymenty. Wtedy mamy tylko zawiść i łzy. Tak jest i tym razem, bogacz, który dwa lata wcześniej w wyniku wypadku stał się kaleką. Skazany na łaskę rodziny, która czyha tylko na jego majątek. Zatrudniona zostaje młoda dziewczyna, która ma opiekować się mężczyzną. W tym czasie bliscy bogacza obmyślają plan doskonały jak pozbyć się członka swojej rodziny i pozyskać jego majątek. Wszystko na miejscu, mamy do czynienia z typową telenowelą. Są intrygi, niewinna dziewczyna, niczego nieświadomy bogaty facet. Rodzina knuje, ale on jest w nią zapatrzony. Dodatkowo, mężczyzna jest bezbronny, porusza się na wózku. Jego jedynym światłem w ciemnym tunelu jest jego 'opiekunka'.

niedziela, 21 października 2012

Recenzja "Klątwy Czarnoborskiego Lasu" autorstwa siderek2 by Nakumi


   Recenzja opowiadania "Klątwa Czarnoborskiego Lasu" autorstwa
Siderek2
"Zaraz po tym, jak Marek wraz z grupą poznają opowieść, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Marka zaczynają prześladować myśli, w których najczęściej pojawia się postać kapturnika - zwanego dziedzicem. Sprawy nabierają złego kierunku, kiedy chłopak pragnie rozwikłać zagadkę dotyczącą tego dziwnego osobnika. Będzie chciał rozgryźć to, czy jego postać jest powiązana z klątwą lasu. Czy on ją rzucił? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy Marek oprócz dziedzica rozwiąże zagadkę lasu oraz ciążącej na nim od prawdopodobnie wielu tysiącleci klątwie? Co z tego wyniknie? Czy zdoła umieścić wszystkie elementy łamigłówki na swoim miejscu?
"Klątwa Czarnoborskiego lasu" jest opowieścią o wytrwałym dążeniu do celu. Przezwyciężaniu trudności. Jest to powieść o dorastaniu duchowym głównego bohatera, który z determinacją i poświeceniem oddaje się wszystkiemu podczas wyjawiania tajemnicy wsi Czarnobór."

środa, 17 października 2012

Recenzja miniatury "Ukryty dar" autorstwa Madeline_ by Bieniutek


Recenzownia.pl
Bieniutek

Recenzja miniatury "Ukryty Dar" autorstwa Madeline_

Na początku zaznaczę, że zacznę od tego, co moim zdaniem zasługuje na pochwałę, nastepnie
przejdę do minusów, innymi słowy – rzeczy, których się przyczepię, natomiast na sam koniec
napiszę podsumowanie, które, mam nadzieję, przyda się autorce. Wychodzę z założenia, że
chomikowe recenzje są głównie po to, by pomóc osobie piszącej zobaczyć to, co robi źle.

niedziela, 14 października 2012

Plebiscyt Rubinowa Litera


Wyniki znajdują się już na stronie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi:
!LINK!

środa, 10 października 2012

Recenzja opowiadania "Taneczna miłość" autorstwa malgosia0797 by Rosnandi


Na chomikuj, od całkiem niedawna dostępne jest nowe opowiadanie pewnej piętnastoletniej Gosi, znanej w internecie jako malgosia0797. Znalazłam się na jej chomiku przypadkiem. Od razu zainteresowałam się jej nowiutkim dziełem pod tytułem: „Taneczna Miłość”. Nazwa niezwykle mnie zaintrygowała, wzbudzając przyjazne emocje. Osobiście nie potrafię tańczyć, lecz od zawsze fascynowało mnie to.
Przeczytałam ów czas dostępną treść i się załamałam. Ogromna ilość błędów jak i interpunkcyjnych, tak i stylistycznych, językowych i ortograficznych pod postacią tzw. „zjedzonych liter”. Jednak dziś, wszystko zostało poprawione, a błędów nie zauważyłam. Cud, miód i orzeszki.